close
تبلیغات در اینترنت
آموزش فتوشاپ در گوشي آيفون
loading...

تعمیر موبایل-آوافیکس

همانطور که مي دانيد کاربران آيفون مي توانند از سه برنامه فتوشاپ استفاده کنند که هرکدام براي هدفي خاص طراحي شده اند. در ادامه مطلب به آموزش ويژگي هاي مشترک سه برنامه خواهيم پرداخت اما توجه داشته باشيد براي بسياري از ويژگي ها يک حساب Adobe Creative Cloud نياز خواهيد داشت. ويرايش عکس در Adobe Photoshop Express اگر به دنبال يک برنامه ويرايش عکس زيبا و کاربردي هستيد، فتوشاپ اکسپرس اولين موردي است که مي‌توانيد با آن شروع کنيد. مطمئنا برنامه‌هايي از اين دست تنها براي کاربران تلفن همراه نيست و براي…

آموزش فتوشاپ در گوشي آيفون

avafix بازدید : 1 چهارشنبه 19 دي 1397 : 15:31 نظرات ()

همانطور که مي دانيد کاربران آيفون مي توانند از سه برنامه فتوشاپ استفاده کنند که هرکدام براي هدفي خاص طراحي شده اند.

در ادامه مطلب به آموزش ويژگي هاي مشترک سه برنامه خواهيم پرداخت اما توجه داشته باشيد براي بسياري از ويژگي ها يک حساب Adobe Creative Cloud نياز خواهيد داشت.

ويرايش عکس در Adobe Photoshop Express

اگر به دنبال يک برنامه ويرايش عکس زيبا و کاربردي هستيد، فتوشاپ اکسپرس اولين موردي است که مي‌توانيد با آن شروع کنيد. مطمئنا برنامه‌هايي از اين دست تنها براي کاربران تلفن همراه نيست و براي استفاده از بعضي از ويژگي‌هاي آن نياز به يک حساب Cloud Creative دارد. ما در اينجا کارهايي را عنوان مي‌کنيم که شما در اين نرم‌افزار قادر به انجام آن‌ها هستيد:

ويرايش پايه (Photo Editing): تصاوير را برش بزنيد، به سمت راست يا چپ بچرخانيد.

نور (Light): تنظيم نوردهي، کنتراست، برجسته‌سازي، سايه‌ها، تنظيم ميزان سفيد و سياهي در عکس‌ها را مي‌توانيد با کمک اين ابزار انجام دهيد. کافي است يک‌بار روي contrast، کليک کنيد تا به صورت خودکار تعادل رنگ تنظيم شود.

رنگ (Color): با اين ابزار مي‌توانيد درجه حرارت، رنگ، لرزش و اشباع را تنظيم کنيد.

افکت‌ها (Effects): ميزان وضوح تصاوير با اين ابزار قابل تنظيم است؛ اما توجه داشته باشيد که اين ويژگي فقط براي مشترکين Adobe Creative Cloud در دسترس است.

جزئيات (Details): تصاوير خود را Sharp کنيد. کاربران Adobe Creative Cloud همچنين مي‌توانند ميزان روشنايي و رنگ را کاهش دهند.

اصلاحات (Corrections): اصلاح قرمزي چشم با استفاده از اين ابزار امکان‌پذير است. اگر به دنبال ويژگي‌هاي پيشرفته‌تر هستيد، بايد از Photoshop Fix کمک بگيريد.

اضافه کردن متن (Add Text): يکي ديگر از ويژگي‌هاي خلاقانه حساب Creative Cloud، اين است که شما مي‌توانيد متن دلخواهتان را با استفاده از طرح‌بندي‌هاي از پيش تعريف شده توسط Adobe به تصاوير خود اضافه کنيد. اين ويژگي براي ايجاد گرافيک رسانه‌هاي اجتماعي جالب و مفيد است، اما اگر مي‌خواهيد کنترل بيشتري از نحوه اضافه کردن متن به تصاوير خود داشته باشيد، مي‌توانيد Photoshop Mix، را انتخاب کنيد.

فريم‌ها (Frames): شما مي‌توانيد با استفاده از اين ابزار فريم‌هاي مختلف، لبه‌ها و رنگ‌هاي متنوع را به تصاوير خود اضافه کنيد.

حذف عيوب (Blemish Removal): اين ابزار کاربردي يک راهکار خوب براي حذف عيوب ساده محسوب مي‌شود.

فيلترها (Filters): شما مي‌توانيد از ميان 45 فيلتر عکس ارائه شده يکي را انتخاب کنيد تا بتوانيد عکس‌هاي خود را به سرعت ويرايش کنيد، از جمله آن‌ها مي‌توان به فيلترهايي که مربوط به عکاسي طبيعت و يا پرتره هستند، اشاره کرد.

فرمت‌هاي فايل (File Formats): اين نسخه از فتوشاپ از فرمت‌هاي RAW و TIFF پشتيباني مي‌کند.

کولاژ (Collage): شما مي‌توانيد به صورت خودکار کولاژها را با عکس‌هاي ويرايش شده خود در شبکه‌ها و اشکال مختلف ايجاد کنيد. همچنين قادر هستيد از موارد از پيش تعريف شده در رسانه‌هاي اجتماعي دوستانه استفاده کنيد. برچسب‌ها و پس‌زمينه‌ها را به تصاوير خود اضافه کنيد.

به اشتراک گذاري در رسانه‌هاي اجتماعي (Social Media Sharing): تنها يک کليک کاي است تا بتوانيد تصاويرتان را به طور مستقيم از فتوشاپ اکسپرس در اينستاگرام، فيس‌بوک، توييتر، فليکر و واتس‌آپ به اشتراک بگذاريد.

علامت‌گذاري (Watermarking): با استفاده از اين ابزار مي‌توانيد علائمي را به تصاوير خود اضافه کنيد.

يکپارچه سازي خلاقانه Cloud: تصاوير خود را در حساب Creative Cloud خود ذخيره کنيد.

روتوش و اصلاح تصاوير با Photoshop Fix

اين نسخه از فتوشاپ به طور عمده براي عکاسان پرتره در نظر گرفته شده است، و در بخش رتوش و بهبود تصاوير مي‌تواند کمي بيشتر به شما کمک کند. لازم است بدانيد؛ براي استفاده از نسخه نيز بايد در يک حساب Adobe Creative Cloud رايگان ثبت نام کنيد.


آموزش چرخاندن فيلم در آيفون


کارهايي که مي‌توان در نسخه Photoshop Fix انجام داد

ويرايش پايه (Basic Editing): تنظيم کنتراست، exposure، درجه حرارت، اشباع، سايه‌ها و نکات مربوط به برجسته‌سازي را مي‌توانيد از طريق ويرايش پايه انجام دهيد.

بهبود تصاوير (Healing): با استفاده از اين ابزار مي‌توانيد لکه‌ها و نواص موجود در تصاوير را از بين ببريد و با تمبرهاي شبيه‌سازي شده، آن‌ها را بهبود ببخشيد. شما همچنين مي‌توانيد با يک کليک قرمزي چشم را از بين ببريد.

صاف کردن لبه‌ها (Smooth and Sharpen): کافي است با انگشت خود قسمتي از عکس که مي‌خواهيد آن را ويرايش کنيد را لمس کنيد تا لبه‌ها را صاف کنيد و تيزي‌ها را از بين ببريد. شما مي‌توانيد اندازه قلم‌مو و ميزان سختي آن را تنظيم کنيد.

نکته: تغييرات انجام شده را مي‌توان به طور انتخابي با يک گزينه بازگرداني لغو کنيد.

روشن و تاريک کردن تصاوير: براي اين منظور کافي است انگشت خود را روي يک منطقه از عکس بکشيد تا آن را تيره‌تر کنيد. همچنين مي‌توانيد تغييرات خود را به طور انتخابي با يک گزينه بازگرداني لغو کنيد.

آبگون کردن (Liquify): اگر اين گزينه به صورت متعادل مورد استفاده قرار گيرد، مي‌تواند ويژگي‌هاي مبالغه‌آميزي را به همراه داشته باشد و در مقابل اگر بيش از حد مورد استفاده قرار گيرد، مي‌تواند يک تصوير را کاملا تخريب کند.

غيرمتمرکز کردن (Defocus): با استفاده از اين ابزار مي‌توانيد يک ميدان با عمق کم ايجاد کنيد. کافي است انگشت خود را روي نواحي از عکس که مي‌خواهيد فوکوس يا تاري آن کمتر شود، بکشيد.

ذخيره و به اشتراک گذاري (Saving and Sharing): تصاوير نهايي خود را به تلفن يا حساب Creative Cloud و يا کتابخانه Lightroom بسپاريد، و در اينستاگرام و فيس‌بوک به اشتراک بگذاريد.

ترکيب و رسانه‌هاي اجتماعي با Photoshop Mix

براي استفاده از فتوشاپ ميکس، نيز نياز به يک حساب کاربري رايگان Creative Cloud نياز خواهيد داشت. اين نسخه از فتوشاپ براي کاربراني که به دنبال به اشتراک‌گذاري آنلاين تصاوير خود در شبکه‌هاي اجتماعي هستند، بسيار مناسب است.


آموزش تنظيمات اوليه آيفون


کارهايي که مي‌توان در نسخه Photoshop Mix انجام داد

اضافه کردن متن (Add Text): شما مي‌توانيد با استفاده از طيف وسيعي از فونت‌هاي ارائه شده متون دلخواه را به تصاوير خود اضافه کنيد.

شما کنترل کامل بر روي نحوه قرار دادن، اندازه قلم، ارجاع، تراز و رنگ خواهيد داشت.

ترکيب عکس‌ها (Combine Photos): با استفاده از اين ابزار مي‌توانيد به راحتي دو عکس يا بيشتر را با هم ترکيب کنيد. در اين برنامه به راحتي مي توان يک پس زمينه سفيد را از يک تصوير پاک کرد تا بتوان آن را به يک تصوير دوم اضافه کرد و يا از ويژگي‌هاي ترکيبي فتوشاپ براي ترکيب دو عکس با هم استفاده کرد.

حذف اشيا (Remove Objects): با استفاده از ويژگي‌هاي اين برنامه همچنين مي‌توانيد براي حذف اشياء از عکس کمک بگيريد.

ويرايش پايه (Basic Editing): تنظيم رنگ، کنتراست و استفاده از تنظيمات پيش فرض فيلتر‌ها از جمله کارهايي است که مي‌توانيد در ويرايش پايه انجام دهيد.

نکته: اگر علاقه شما به فتوشاپ بيشتر به ويژگي‌هاي تصويرسازي آن مربوط مي‌شود و نه ويژگي‌هاي ويرايش عکس آن، مي‌توانيد برنامه iOS Photoshop Sketch را نيز مورد بررسي قرار دهيد.


کم نور کردن صفحه آيفون


منبع: تعمير موبايل آوافيکس


ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 287
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 13
 • بازدید امروز : 9
 • باردید دیروز : 32
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 211
 • بازدید ماه : 585
 • بازدید سال : 585
 • بازدید کلی : 1,313