close
تبلیغات در اینترنت
حل مشکل دانلود در اندرويد
loading...

تعمیر موبایل-آوافیکس

ما عاشق گوشي هاي هوشمند خود هستيم،زيرا بسياري از کار هاي ما را راحت تر کرده است.وابستگي ما به اين گوشي ها تا حدي است که اگر زماني متوجه شويم که آن را را گم کرده ايم,دچار استرس مي شويم.پس آيا گوشي هاي ما واقعا قدرت فوق العاده اي براي کنترل ما دارند؟در واقع حقيقت اين است که گوشي هاي ما بدون برنامه هايي که بر روي آن ها دانلود و نصب مي کنيم,قدرت چنداني ندارند.تصور کنيد اگر اندرويد نتواند برنامه ها را دانلود کند, گوشي هاي هوشمند ما بدون برنامه هاي اصلي,چقدر بي فايده هستند.به همين دليل ما دنبال راه حل…

حل مشکل دانلود در اندرويد

avafix بازدید : 3 دوشنبه 10 دي 1397 : 15:50 نظرات ()

ما عاشق گوشي هاي هوشمند خود هستيم،زيرا بسياري از کار هاي ما را راحت تر کرده است.وابستگي ما به اين گوشي ها تا حدي است که اگر زماني متوجه شويم که آن را را گم کرده ايم,دچار استرس مي شويم.پس آيا گوشي هاي ما واقعا قدرت فوق العاده اي براي کنترل ما دارند؟در واقع حقيقت اين است که گوشي هاي ما بدون برنامه هايي که بر روي آن ها دانلود و نصب مي کنيم,قدرت چنداني ندارند.تصور کنيد اگر اندرويد نتواند برنامه ها را دانلود کند, گوشي هاي هوشمند ما بدون برنامه هاي اصلي,چقدر بي فايده هستند.به همين دليل ما دنبال راه حل هايي براي رفع مشکل دانلود در اندرويد هستيم.

مهم ترين مسئله در هنگام دانلود هر چيزي,اتصال اينترنتي مناسب است.اگر اينترنت به درستي کار نکند شما نميتوانيد هيچ برنامه اي را دانلود کنيد,اينکه شما از طريق شبکه Wi-Fi به اينترنت وصل شده باشيد يا از موبايل ديتا استفاده مي کنيد, فرقي ندارد,چون به هر حال پايه ي اساسي براي دانلود برنامه ها اتصال اينترنتي مناسب است.

پنل نوتفيکيشن را پايين بکشيد و ببينيد که آيا آيکون Wi-Fi يا موبايل ديتا روشن است يا خير.اگر هيچ يک از آنها روشن نبود,يکي را روشن کنيد تا مطمئن شويد دستگاه شما به اينترنت دسترسي دارد.

1_گوشي خود را ري استارت کنيد

اگر قبلا با مشکلي در مورد دانلود برنامه ها از Google Play مواجه نشده بوديد,ري استارت مي تواند براي حل مشکل شما مفيد باشد.

با اين حال ممکن است ري استارت کردن,يک راه حل موقتي باشد و شما دوباره با مشکل دانلود مواجه شويد,اگر اين اتفاق افتاد مراحل زير را دنبال کنيد.

حل مشکل دانلود در اندرويد

2_تنظيمات تاريخ و زمان خود را بررسي کنيد

هنگامي که شما مي خواهيد برنامه اي را ازStore  Play دانلود کنيد,سرور هاي گوگل, زمان را در گوشي شما بررسي مي کنند.اگر زمان نادرست باشد سرور ها قادر به همگام سازي با گوشي نخواهند بود.که همين موضوع مي تواند علت مشکل دانلود از Play Store باشد.

براي اصلاح تاريخ و زمان گوشي خود مراحل زير را دنبال کنيد:

1.وارد منوي تنظيمات شويد.

2.روي System ضربه بزنيد.

3. Date and Time را انتخاب کنيد و چک کنيد که Automatic Date and Time روشن است يا خير.

4.اگر حالت اتوماتيک روشن نبود آن را روشن کنيد.

اگر در اين حالت هم قادر به دانلود از Play Store نيستيد,تاريخ و زمان را به صورت دستي تنظيم کنيد.و بعد بررسي کنيد که آيا مشکل شما حل شده است يا خير.

حل مشکل دانلود در اندرويد

3_ به جاي شبکه Wi-Fi از موبايل ديتا استفاده کنيد

اگر از اينترنت Wi-Fi براي دانلود برنامه ها استفاده مي کنيد , موبايل ديتا را جايگزين آن کنيد. براي انجام اين کار پنل نوتيفييکشن را پايين بکشيد و روي آيکون Wi-Fi ضربه بزنيد که خاموش شود و بعد با ضربه زدن روي آيکون موبايل ديتا آن را فعال کنيد.بعد از انجام اين تغيير,گوشي خود را ري استارت کنيد و سپس Google Play را باز کنيد و چک کنيد که مشکل حل شده است يا خير.

حل مشکل دانلود در اندرويد


بيشتر بخوانيد : رفع کندي گوشي هاي اندرويدي و تبلت ها


4_مطمئن شويد که Download Manager فعال است 

مديريت دانلود يا همان Download Manager دانلود برنامه ها را فراهم مي کند.اطمينان حاصل کنيد که Download Manager فعال است. براي بررسي اين موضوع وارد تنظيمات شويد و Apps را انتخاب کنيد.به دنبال Download Manager بگرديد و روي آن ضربه بزنيد تا متوجه شويد که فعال است يا خير.اگر غير فعال بود روي Enable ضربه بزنيد که فعال شود.و چک کنيد که مشکل حل شده است يا خير.

حل مشکل دانلود در اندرويد

5_حافظه ي ديتا و کش Google Play را حذف کنيد                                           

پاک کردن کش Google Play مي تواند مقداري از مشکلات مربوط Play Store را حل کند.فايل هاي حافظه پنهان يا همان کش اطلاعات را ذخيره مي کند که به گوشي شما کمک کنند تا برنامه را بارگيري کنيد. پس از دسترسي به برنامه،اين فايل ها دوباره ايجاد مي شوند.

فايل هاي داده اي يا ديتا شامل اطلاعات ذخيره شده برنامه هاست. قبل از حذف فايل ها بايد مطمئن شويد که اطلاعات مهم خود را برداشته ايد.

مراحل زير را براي پاک کردن کش دنبال کنيد:

1.به منوي تنظيمات برويد.

2.روي Apps يا Application Manager ضربه بزنيد.

3. Google Play Store را پيدا کنيد.

4.روي آن ضربه بزنيد و Clear Cache را پيدا کنيد و آن را انتخاب کنيد تا فايل کش را ديليت کنيد.

 به Play Store برويد و چک کنيد که مشکل دانلود حل شده است يا خير. اگر حل نشده بود , اين بار ديتا را با دنبال کردن همان مراحل پاک کنيد,فقط اين بار به جاي ضربه زدن روي Clear Cache, روي Clear Data ضربه بزنيد. به شما هشدار مي دهد که تمام داده ها حذف خواهند شد,تاييد کنيد و دوباره چک کنيد که مشکل حل شده باشد.

حل مشکل دانلود در اندرويد


بيشتر بخوانيد : رفع مشکل "متاسفانه برنامه متوقف شده است" در اجراي برنامه هاي اندرويد


6_ پاک کردن کش و ديتاي سرويس هاي  Google Play

Services Google Play فرايندي است که از طريق آن برنامه هاي شما با بخش هاي مختلف گوشي شما ارتباط برقرار مي کنند. سرويس هاي Google Play نقش مهمي را در کار برنامه ها ايفا مي کنند. يک مشکل در کش يا فايلهاي ديتا,ممکن است دليل مشکل دانلود از Play Store باشد.براي پاک کردن فايل هاي ديتا و کش مسير زير را دنبال کنيد:

Settings-> Apps-> Google Play Services-> Clear cache

هنگامي که فايل هاي کش پاک شدند،مشکل را بررسي کنيد و اگر هنوز نميتوانيد برنامه ها را از Play Store دانلودکنيد, مراحل بالا را براي بازگشت به صفحه اي که کش را پاک کرديد، دنبال کنيد. اين بار،بايد بر روي Clear Data ضربه بزنيد تا داده ها را پاک کنيد.شما يک هشدار روي صفحه نمايش خواهيد ديد.براي تأييد فرآيند پاک کردن داده ها،روي OK ضربه بزنيد.گوشي خود را ري استارت کنيد و چک کنيد که مشکل حل شده باشد.

حل مشکل دانلود در اندرويد

7_تنظيمات همگام سازي داده را رفرش کنيد

data synchronization که امکان همگام سازي داده ها را فراهم مي کند مي تواند مشکل شما را حل کند. تعدادي از کاربران اين راه حل را به عنوان يک راه آسان براي حل مشکل دانلود برنامه ها مي دانند.

1.وارد تنظيمات شويد.

2.روي Accounts يا Accounts and Sync ضربه بزنيد.

.3روي background data ضربه بزنيد تا علامت آن را برداريد,30 ثانيه صبر کنيد و بعد يک بار ديگر کادر کنار آن را علامت بزنيد.

4.در آخرين نسخه هاي اندرويد، شما ممکن است لازم باشد روي سه نقطه اي که در سمت راست بالاي صفحه قرار دارد براي باز کردن منوي کشويي ضربه بزنيد و با عبارت Auto Sync Data مواجه مي شويد.

5. روي آن ضربه بزنيد تا همگام سازي خودکار داده ها را غيرفعال کنيد و سپس بعد از 30 ثانيه روي آن ضربه بزنيد تا همگام سازي خودکار داده ها برقرار شود.

سپس به Google Play Store برويد و بررسي کنيد که آيا برنامه ها در حال بارگيري است يا خير.

8_گوشي خود را آپديت کنيد

گوشي شما هميشه بايد به روزرساني شود که مشکلات نسخه قبلي رفع شوند.اگر به روز رساني هاي خود را به تأخير انداخته ايد,مراحل زير را براي انجام آن دنبال کنيد:

1.به منوي تنظيمات برويد.

2.روي About Device ضربه بزنيد.

3.روي Check for Updates يا گزينه اي با کلمات مشابه آن ضربه بزنيد و اگر يک ورژن جديد براي آپديت موجود بود,آن را نصب کنيد.

گوشي شما به صورت خودکار ري استارت مي شود,بعد از آن دوباره چک کنيد که آيا مشکل دانلود حل شده است يا خير.

حل مشکل دانلود در اندرويد


پيشنهاد مي شود بخوانيد : تعويض ال سي دي موبايل در منزل


9_اکانت گوگل خود را ريست کنيد

اگر با انجام مراحل قبل مشکل هنوز حل نشده است,بايد به سراغ روش هاي پيچيده تر برويم. بازنشاني اکانت گوگل مي تواند به شما در حل مشکل کمک کند. وقتي اکانتتان را ريست ميکنيد,به اين معني است که آن را از گوشي حذف مي کنيد و بعد مي توانيد دوباره آن را وارد کنيد.پس براي انجام اين کار بايد نام کاربري و رمز عبور اکانت گوگل خود را بدانيد. اگر اين اطلاعات را نداشته باشيد، نميتوانيد دوباره اکانت خود را به گوشي اضافه کنيد.اکانت گوگل به طور کامل از گوشي شما حذف و دوباره اضافه خواهد شد.

1.وارد تنظيمات شويد.

2.روي Accounts و بعد Google ضربه بزنيد.

3.روي اکانتي که مايل به حذف آن هستيد, ضربه بزنيد.

4.در صفحه ي باز شده روي آيکون سه نقطه اي که در سمت راست بالاي صفحه قرار دارد, ضربه بزنيد.

5.اکنون روي Remove Account ضربه بزنيد تا حساب کاربري را از گوشي خود حذف کنيد.

اگر بيشتر از يک اکانت روي گوشي شما وجود دارد,همه ي آن ها را حذف کنيد. وبعد دوباره آن ها را وارد کنيد.به منوي تنظيمات برويد و يک بار ديگر روي Accounts و بعد Add Account ضربه بزنيد و فرايند اضافه کردن اکانت به گوشي خود را کامل کنيد. شما بايد اين مراحل را براي اضافه کردن همه اکانت هاي Google خود انجام دهيد و بعد از انجام اين کار,به Play Store بازگرديد و مسئله را بررسي کنيد.

حل مشکل دانلود در اندرويد

10_آپديت Google Play Store را حذف کنيد

گاهي اوقات آپديت Play Store ممکن است دليل مشکل باشد. بنابراين آپديت را حذف کنيد و برنامه ها را مجددا آپديت کنيد. اين مي تواند در حل مشکل شما کمک کند.هنگامي که به روزرساني ها دوباره نصب مي شوند,تمام برنامه ها را دانلود کنيد.

1.به منوي تنظيمات برويد.

2.روي Apps يا Application Manager ضربه بزنيد.

3. روي Play Store و بعد Uninstall Updates ضربه بزنيد.

4. هنگامي که به روزرساني ها حذف شد,روي دکمه صفحه اصلي ضربه بزنيد تا از صفحه خارج شود.

5. گوشي خوذ را ري استارت کنيد.دوباره به تنظيمات برويد,روي Apps و بعد Google Play Store ضربه بزنيد.

6. روي Update ضربه بزنيد واجازه دهيد که برنامه ها آپديت شوند.

بعد از اين که برنامه ها آپديت شدند,وارد Play Store شويد و چک کنيد که مشکل حل شده باشد.

11_گوشي خود را به تنظيمات کارخانه برگردانيد

براي کاربراني که هيچ يک از راه حل هاي فوق مشکلشان را حل نکرده است،آخرين راه حل ,تنظيم مجدد گوشي شما به تنظيمات کارخانه است.پيشنهاد مي کنيم با در نظر گرفتن نوع برند گوشي خود مي توانيد جهت ريست فکتوري کردن گوشي خود به يکي از مقاله هاي ريست فکتوري سامسونگ،ريست فکتوري ال جي و ريست فکتوري هواوي مراجعه کنيد.البته توجه بفرماييد قبل از انجام ريست فکتوري حتما از گوشي تان بکاپ بگيريد زيرا پس از ريست فکتوري , تمام اطلاعات شما پاک خواهد شد.

يکي از روش هاي ريست فکتوري در گوشي هاي اندرويد طبق مراحل زير است :

1.وارد منوي تنظيمات شويد.

2.روي Back up and Reset ضربه بزنيد.

3.شما مي توانيد گزينه ها را براي بکاپ انتخاب کنيد.

4.در پايين صفحه گزينه Reset to Factory Settings را مشاهده خواهيد کرد.

5. روي آن ضربه بزنيد, شما يک پيام هشدار دريافت خواهيد کرد که داده هاي شما از دست مي رود, آن را تاييد کنيد که برگشتن به حالت کارخانه شروع شود.

حل مشکل دانلود در اندرويد

هنگامي که تنظيم مجدد کامل شود، دستگاه شما به طور خودکار ري استارت خواهد شد.به Play Store برويد و بررسي کنيد که مشکلي که با آن مواجه شده ايد حل شده است.
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 287
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 13
 • بازدید امروز : 58
 • باردید دیروز : 32
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 260
 • بازدید ماه : 634
 • بازدید سال : 634
 • بازدید کلی : 1,362